Dörtdivan Kaymakamlığı 

     DÖRTDİVAN KAYMAKAMLIĞI HİZMET STANDARTLARI
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 


 
 
 
 
 
 
 
 

 ATATÜRK KÖŞESİ

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler / Haber Paylaşma

 4. DÖRTDİVAN KÖROĞLU YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 4. DÖRTDİVAN KÖROĞLU  YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.

         Dörtdivan Kaymakamlığı, Dörtdivan Belediye Başkanlığı, Dörtdivan Köroğlu Kalkınma ve Dayanışma Vakfı birlikteliğiyle; Dağcılık Federasyonu (Kırıkkale Dağcılık İl Temsilciliği) ve Ankara Altındağ Belediye Başkanlığının katılımlarıyla “4.Dörtdivan Köroğlu Doğa Yürüyüşü” yapıldı.

           Dörtdivan Köroğlu Doğa Yürüyüşüne; Altındağ Belediyesi Personeli ile yakınları, Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü personelinden, Çankaya Belediyesi Hesap İşleri Müdürü Hayati Aydos, Yapımcı Yönetmen ve Sinema Sanatçısı Mehmet Emin EREN, Dörtdivan Dünyası sahibi Ramazan Yaman ve T.İş Kurumundan iki arkadaşı ile birlikte, her yıl doğa yürüyüşüne katılan Dağcılık Federasyonu (Kırıkkale Dağcılık İl Temsilciliği) ekipleri katıldı.

          Cumartesi günü Ankara’dan başlayan geziye katılanları Dörtdivan Kaymakamı Sayın Coşkun Öztürk, Dörtdivan Belediye Başkanı Sayın Sefer Akman ile Dörtdivan Garnizon Komutanı Sayın Muhittin Doğan ve Dörtdivanlılar karşıladı. Dörtdivan Kaymakamı Sayın Coşkun Öztürk katılımcılara hoş geldiniz diyerek Dörtdivan yaylalarından memnun kalınacağını ifade etti. Dörtdivan Belediyesi ve Halk Eğitimi Müdürlüğü’nün katkılarıyla oluşturulan Dörtdivan Yöresi Halk Oyunları ekibi “sürütme oyunu” ile gösteri yaptı. Oyun büyük bir beğeni ile izlendi ve uzun süre alkışlandı. Oyunu sergileyen İlköğretim Okulu öğrencilerine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin gönderdiği hediyeler verildi.

         İlçe merkezinde yapılan karşılama töreninin ardından Kadılar yaylası Saçlık Zirve yürüyüşü başladı. Yürüyüşe katılanlar Tertemiz havası, Soğuk suları, Kaçkar ve Alpleri aratmayacak yemyeşil ormanlarla kaplı Köroğlu'nun at koşturduğu yaylalarda yapılan programdan çok memnun olduklarını ifade ettiler.

   
   
   
   


Bu içerik toplam 423.101 kez gösterildi, Site toplam 643.767 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 144 kişi geziyor.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı BOLU-Dörtdivan Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir.
Tel : 0 374 3314503                 Fax : 0 374 3314502              Site Tasarım  : E.Yılmaz

 

Akın KARAGÖZ
Kaymakam