24 Kasım Öğretmenler günü ilçemizde coşkuyla kutlandı.

 

 

 

24 Kasım Öğretmenler günü programı Kaymakamlık binası önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri ve öğrencilerin katıldığı çelenk koyma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Anadolu Lisesinde İlçe Kaymakamı Akın KARAGÖZ, Belediye Başkanı Hasan UZUNOĞLU, daire amirleri ve öğretmenlere yemek verildi. Dörtdivan Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 13:30’da başlayan programa, İlçe Kaymakamımız Akın Karagöz, Belediye Başkanımız Hasan Uzunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal, kurum daire amirleri ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, İlçemiz en genç öğretmenlerinden Ayşe ACAR ve en kıdemli öğretmeni, Öğretmenevi ve ASO Müdürü Mustafa ÖZTÜRK günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. Öğretmenlerin seslendirdiği Oratoryo ve Şiirler ile devam eden programda Mehmet Ali Ayer hocamızın kendi yazdığı ve okuduğu “Can Öğretmenim” adlı şiiri büyük beğeni aldı. Mesleğe yeni başlamış öğretmenlerin yemin merasimi gerçekleştirilerek program devam etti.
İlçe Kaymakamı Akın Karagöz ve Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu İlçemizdeki tüm öğretmenlere hediye vererek öğretmenler gününü kutladı. Ayrıca Emekliye ayrılacak olan hocalarımız Mustafa ÖZTÜRK ve Haşmettin KİBAR’a plaket takdim eden Kaymakam, eğitim camiasına vermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkür ederek bundan sonraki emeklilik yaşamlarında sağlıklı ve huzurlu günler diledi.
 Program Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Eğitim görevlisi Yrd.Doç.Dr. İsmail Hakkı AKYOLOĞLU ve öğrencilerinin seslendirdiği müzik dinletisiyle devam etti. Kaymakam Programda Yrd.Doç.Dr. İsmail Hakkı AKYOLOĞLU’na teşekkür plaketi takdim etti. Öğrencilerin seslendirdiği  türkülerin salondaki konuklar tarafından yoğun ilgi gördüğü program müzik dinletisinin ardından  sona erdi.